A herpesz régies nevén: a sömör
Faluhelyen még ma is az a nézet járja, hogy a szájzug nyálkahártyáján jelentkező kiütés, a sömör (herpesz) a jó falatokért, a nagy lakomákért járó büntetés.
A sűrűn egymás mellett elhelyezkedő hólyagocskák, amelyek hol egyszerre, hol néhány órán belül jelennek meg az ajkakon, való igaz, az emberi mértéktelenség következményei is lehetnek, de nem szükségképpen azok.
Lényegében minden olyan ártalom- láz, gyomorrontás, fáradtság, nők esetében a menstruáció, egy-egy alkalmi részegség stb.-, amely a szervezet egészségének ellenállóképességét átmenetileg csökkenti, herpesszel járhat.
Mi bizonyítja ezt?
Szervezetünkben szerpeszvírusok állandóan előfordulnak, anélkül, hogy betegséget, panaszt okoznának. Róluk is- mint a többi vírusról- közismert, hogy önállóan még a legtökéletesebb mesterséges táptalajon is életképtelenek, csak az élő sejtekben képesek szaporodni. Ráadásul még válogatósak is, nem akármilyen sejtet választanak ki erre a célra. A herpeszvírusok különös előszeretettel vonzódnak az ajkak és a nemi szervek nyálkahártyájához. De csak akkor tudnak ott nagy mennyiségben elszaporodni, ha a szervezet ellenállóképessége átmenetileg csökken.
A herpesz kezdeti tünetei
A vírus szaporodására utaló tünet az, ha az említett nyálkahártyákon égető, viszkető, érzés támad, amelyet pír, végül hólyagocskák követnek. Akárcsak más vírusfertőzésekben, ez esetben sem ritka, hogy a szájhoz vagy a nemi szervekhez legközelebb eső nyirokcsomók átmenetileg megduzzadnak és a bőr alatt tapinthatóvá válnak.
A nemi szervek nyálkahártyáján jelentkező herpesz- tudjuk- nem nemi betegség, de mert a nyálkahártyát „fellazítja”, kaput nyithat a különböző nemi betegségeknek. Így bejuthat a szervezetbe a nyálkahártya sérülésén keresztül a luesz(vérbaj, szifilisz)kórokozója, a Treponema pallidum is.
A nemi szervi herpesz vírusa a nemi érintkezés során az egyik félről a másikra átterjedhet. De ez nem okoz veszélyes bajt, inkább csak kellemetlen elváltozást.
Hogyan múlik el?
A herpeszes hólyagok kezelés nélkül is néhány nap alatt beszáradnak, s a helyükön kialakuló pörkök a betegség kezdetétől számított nyolc-tíz nap alatt nyom nélkül leválnak.
Természetesen, ha valaki piszkos kézzel megkaparja a hólyagokat vagy a pörköket, akkor az eredetileg csak vírust tartalmazó hólyagok gennykeltő baktériumokkal megfertőződhetnek, s ez sárgás elszíneződésükkel, gennyes lepedék képződésével jár. De még ez is rendszerint újabb tíz nap múlva meggyógyul.
Otthoni kezelési lehetőségek:
Általában jó hatásúnak tartják, ha a kezdődő herpeszes pírra forró vízzel átitatott vattát helyeznek, mert ez gátolja a hólyagképződést, és ezáltal meggyorsítja a sömör gyógyulását. Mások alkoholos ecseteléssel vagy úgynevezett szárító paszták alkalmazásával siettetik a gyógyulást.
A mi megoldásunk:
A KÉK Lukács H-STOP krém a herpesz kiegészítő kezelésére alkalmazható.
- Megnyugtatja a bőrt
- Csökkentheti az égő érzést is.
- Hordozható kiszerelésben.
Írásunkat lektorálta:
Dr. Gergely Brigitta: bőrgyógyász sebkezelő szakorvos
Miért is válasszon minket? A hűségét honoráljuk! Legyen Ön is azon vásárlóink körében, akik élvezhetik a kedvezményeket! 7+1 érv. Ismerje meg a lehetőségeit!
A száraz bőr ápolása több okból is fontos, mivel a száraz bőr különféle kellemetlenségeket és potenciális egészségügyi problémákat okozhat. Írásunkban 10 pontba szedtük azt, hogy miért fontos a száraz bőrrel foglalkozni továbbá, hogy mit érhetünk el azzal, ha megfeleően ápoljuk.
A mindennapos betegségről, és azok a kiegészítő kezeléseiről szóló írásainkat szakértők segítségével írjuk. A KÉK Lukács krémek legeredményesebb használatáról a készítmények fejlesztője Dr. Lukács Károly segít tanácsaival. Tudjon meg többet a szakértőinkről!
Megálmodtuk a Törzsvásárlói Klubtagságot, ami elérhető mindenki számára! Szeretnék viszonozni a hűséget, vásárlási volument és egész egyszerűen, hogy minket választanak. Nézze meg, milyen előnyökkel jár, ha csatlakozik!
Sokan hálásak dr. Lukács Károlynak, mert a Kék-Lukács krémek valódi megoldást nyújtanak. Igazán szerény és barátságos ember a mi magyar gyógyszerészmesterünk, kutatónk. Nagyon szereti a mesterségét!
Miért KÉK színű a KÉK Kenőcs? Mi a különbség a Kék Kenőcs és a Kék Kenőcs Zéró között? Miért kenőcs, és miért nem krém az elnevezése? Mi a különbség az állatgyógyászati és a humán célra készült kenőcsök között? És még sok más kérdésre adunk most választ.
Szakértő írásunk az ekcémáról:
- Mi az ekcéma, mitől alakul ki?
- Az ekcéma fajtái és típusai
- Az ekcéma okai
- Az ekcéma kezelése, gyógyítása